Międzynarodowy Dzień Misia

  Jak co roku obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Misia.
24 listopada zebraliśmy się w sali gimnastycznej pod hasłem: ,,Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!” Dzieci z klas pierwszych i drugich przybyły ubrane w kolor klasy. Na głowach miały opaski z misiowymi uszami,  a na buziach uśmiechy. Sala została pięknie udekorowana napisami, plakatami, obrazkami dzieci. Wokół siedziały pluszowe misie. Było kolorowo i misiowo.
    Przywitaliśmy naszych gości: panią Renatę Szewczyk- I Wiceprezydent Miasta Bolesławiec, panią Mariolę Janeczko- przewodniczącą Rady Rodziców, panią Irenę Sikorę- Kołodyńską- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, którzy pełnili także role lektorów, czytając opowiadania o misiu Uszatku z książki Czesława Janczarskiego p.t. ,,Przyjaciele misia Uszatka”.
Dzieci wzięły udział w wielu zadaniach: zaznaczały na kartach bohaterów historii, układały ich z puzzli, na sportowo nosiły misie do domków, zbierały miodek i jeździły na workach. Klasy przygotowały własne wierszyki o misiach, recytowały wiersz Jana Brzechwy i śpiewały piosenkę. Przy okazji otrzymywały za wykonane zadania słodkie miodowe cukiereczki do słoiczków klas. Czas minął szybko i wesoło.
    Na koniec goście otrzymali podziękowania , a klasy dyplomy uczestnictwa. Spotkanie zakończyły wspólne, pamiątkowe zdjęcia klas.
info M.Grzyb