XVIII KONKURS „Uczę się Bezpiecznie Żyć”

20 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII KONKURSIE dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się Bezpiecznie Żyć” pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy o tytuł : Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego.
Wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Jeleniej Góry, do Szkoły Podstawowej nr 10, gdzie powitali nas organizatorzy, służby mundurowe oraz Pan Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Konkurs jest corocznie organizowany przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego i Euroregion Nysa.
Startując w konkursie trzeba wykazać się rozległą wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, umiejętności radzenia sobie w trudnych, nagłych sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu oraz jak chronić i dbać o nasze środowisko naturalne.
Naszą szkolę reprezentowali:
Magdalena Żurawek, Jagoda Rybarczyk i Fabian Blumkowski z klasy 3a pod opieką Pani Edyty Stefan;
Katarzyna Śliwa, Julia Rogojsza oraz Michał Stachów pod opieką Pani Urszuli Ilczyny;
Paweł Wcisło pod opieką Pani Małgorzaty Myszki.
Wszyscy nasi uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

info Urszula Ilczyna