Wycieczka do Karpacza

12 czerwca 2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu wraz z paniami Anną Kozłowską, Urszulą Ilczyną i Justyną Paszek wybrali się na dwudniową wycieczkę do Karpacza.
Swoją wędrówkę rozpoczęli od poznania historii Kościoła Wang. Stamtąd udali się na pieszą wędrówkę przez dolinę polodowcową do Małego Stawu przy schronisku „Samotnia” . Po krótkim odpoczynku wyruszyli w dalszą drogę do stuletniego schroniska „Strzecha Akademicka” . W tym wyjątkowym miejscu każdy mógł odpocząć i zjeść ulubiony posiłek. Po dwóch godzinach uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli żółtym szlakiem w drogę powrotną.  Około godziny 17-tej wycieczkowicze mogli odpocząć w przytulnym pensjonacie „Trojan”.                  
Po smacznej obiadokolacji zaproponowano wieczorny spacer ulicami Karpacza. Dzieci miały możliwość zakupienia pamiątek oraz ulubionych deserów.
Następnego dnia ruszyli autokarem, by poznać historię Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie. Ogromne wrażenie zrobiły na nich wnętrza kościoła wraz ze znajdującymi się tam dziełami sztuki (freskami, rzeźbami, obrazami). Zabytek ten jest prawdziwą perłą europejskiego baroku, która zachwyca także dziś swoją historią, monumentalnością oraz bogactwem.
W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zatrzymali się w Chełmsku Śląskim przy Domach Tkaczy, tzw. Dwunastu Apostołów. Domy te mają bardzo charakterystyczną zabudowę. Znajdował się w nich ważny ośrodek sukiennictwa i płóciennictwa.
Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich były uwieńczeniem  dwudniowej wycieczki. To niezwykłe miejsce przyciąga swoim urokiem tłumy turystów z całej Polski.
Obowiązkowym punktem na naszej trasie był MC Donald’s w Jeleniej Górze.
Trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń uczniowie i opiekunowie, bezpiecznie wrócili do domu.
Wyjazd ten na długo zostanie w pamięci.