Noc bibliotek

W piątek, 6.10.2023 r. uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w IX wydaniu ,,Nocy bibliotek” pod hasłem: ,,Absurd nie czytać”.
Uczestnicy zostali podzieleni na zespoły w pięciu kolorach: zielonym, niebieskim, żółtym, czerwonym i pomarańczowym. Pierwszym zadaniem, z którym zmierzyli się uczniowie, była gra terenowa i odnalezienie ukrytego skarbu. Następnie musieli odnaleźć miejsca na terenie szkoły, w których ukryte były koperty z zadaniami: układanie puzzli przedstawiających bajkowe postacie, bajkowa wykreślanka, rozpoznawanie rekwizytów z bajek, ortograficzny domek Baby Jagi, odgadywanie tytułów baśni po przeczytanym fragmencie. W sali gimnastycznej oczekiwały na dzieci różne konkurencje sportowe.
Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli film: ,,Mała syrenka” i otrzymali pamiątkowe zakładki i magnesiki.
Organizatorami tegorocznej ,,Nocy Bibliotek” były panie: E.Grzyb, M.Grzyb, A.Kozłowska, A.Kot i M.Fedorowicz.