Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Dlatego też nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF.  

W tym dniu przyszliśmy do szkoły ubrani na niebiesko, podczas przerw czytaliśmy prawa dziecka, kolorowaliśmy rysunki wykonane do poszczególnych praw, wypełnialiśmy zeszyt zadań dla uczniów – „Poznaj swoje prawa”, a w niektórych klasach zostały przeprowadzone lekcje tematyczne o prawach i obowiązkach uczniów. Wykonana została również gazetka informacyjna poświęcona całej akcji.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. Dlatego też bardzo się cieszymy, że i nasza szkoła co roku dołącza do tej pięknej akcji.

Samorząd Uczniowski