Maraton Pisania Listów

8 XII nasza szkoła już po raz 10. wzięła udział w międzynarodowej akcji Amnesty International – Maraton Pisania Listów mającej na celu pomoc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie.
Tegoroczną 22. odsłonę swojej akcji Amnesty International zaplanowała między 27 XI a 10 XII 2022 r. W tym czasie w różnych miejscach na świecie pisano listy w obronie konkretnych osób, których prawa człowieka zostały złamane. W Szkole Podstawowej nr 2 pisanie rozpoczęliśmy 8 grudnia o godzinie 19:00, a zakończyliśmy następnego dnia o 7 rano. Nasz wynik to 717 listów. Maraton Pisania Listów to jedno z największych wydarzeń w Polsce i na świecie angażujące tak wielu ludzi w obronę praw człowieka i cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy przyłączyć się do tej akcji.

info A. Korczak

film z wydarzenia przygotowany przez szkolną telewizję