Wyjazd do Strasburga

W dniach 22-24.01.2024r. pięcioro uczniów naszej szkoły (Emilia Jakubczyc, Michał Stachów, Adrian Małoszyc, Dawid Skonieczny oraz Antoni Blatkiewicz) pod opieką pani Weroniki Kobyłeckiej wzięło udział w wyjeździe do Strasburga. Uczniowie byli częścią grupy liczącej 33 uczniów z siedmiu bolesławieckich szkół podstawowych. Wyjazd był możliwy dzięki otrzymaniu przez miasto Bolesławiec ,,Nagrody Europy 2023″. 
Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie dwóch instytucji europejskich – Rady Europy oraz Parlamentu Europejskiego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak funkcjonują te instytucje oraz jak wygląda codzienna praca w takich miejscach. Ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem było spotkanie młodzieży z panią Carmen Leyte – Przewodniczącą Podkomisji ds. Nagrody Europy. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Strasburga z panią przewodnik, która w ciekawy sposób przybliżyła uczniom historię oraz architekturę miasta. 
Młodzież została ugoszczona w Europejskim Centrum Młodzieży, gdzie była okazja do wspólnej zabawy i integracji międzyszkolnej. Nie zabrakło gry na instrumentach, rozgrywek w piłkarzyki, bilarda oraz tenisa stołowego.