Narodowe Czytanie

W ramach tegorocznego ogólnopolskiego: Narodowego Czytania – odkrywaliśmy piękno i aktualność nowel polskich. Organizatorami akcji były panie: Elżbieta Grzyb, Anna Kozłowska, Monika Grzyb, a udział w niej wzięli wszyscy poloniści Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu.

Przy wejściu do szkoły została umieszczona tablica i banery przypominające o tym wydarzeniu.

Na lekcjach języka polskiego uczniowie poznawali życie i twórczość autorów polskich nowel. Na parterze zorganizowano wystawę prac plastycznych przedstawiających katarynki oraz przygotowane przez starsze klasy, mapy myśli.

 7 września  dziewiątka uczniów z kl. V d pod opieką pani Moniki  udała się na Rynek i  w jego okolice, gdzie zapraszała  przechodniów do czytania fragmentów noweli Bolesława Prusa „Katarynka”.  73  osoby podczas dwóch godzin trwania akcji wzięły czynny udział w Narodowym Czytaniu. Pozytywnie wypowiadały się na temat pomysłu i aktywności młodzieży. Podobała im się ta czytelniczą  przygodę.