Nowi czytelnicy

5 listopada 2020 r. odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów z klasy IA i IB do grona czytelników biblioteki szkolnej. Zanim uczniowie złożyli ślubowanie, musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę, Następnie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki i  zasadami wypożyczania książek. Na koniec odbyło się ślubowanie przyszłych czytelników. Uczniowie przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika, a pani bibliotekarka olbrzymim ołówkiem pasowała ich na czytelników biblioteki. Nowi czytelnicy otrzymali w prezencie zakładki do książek, list do rodziców „Dlaczego warto czytać książki” i wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” pod patronatem MEN. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka na pewno będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.