Las bliżej nas

4 maja 2026r. w Centrum Wiedzy w Bolesławcu odbyło się podsumowanie Miejskiego Konkursu „Las bliżej nas 2026”, którego organizatorem było Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

W Konkursie wzięło udział 40 uczniów ze wszystkich klas II bolesławieckich szkół podstawowych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych.  Uczniowie  musieli wykazać się wiedzą o drzewach, zwierzętach i innych organizmach żyjących w lesie, o zasadach zachowania, jakie tu obowiązują oraz o tym, dlaczego należy dbać o las.

 Drużyna klasy II B  w składzie: Julian Blatkiewicz, Leon Pajkiert zdobyła II miejsce.

Drużyna klasy II A w składzie:  Estera Kozłowska i Dorian Łukasik otrzymała wyróżnienie.

Zespoły zwycięskie i wyróżnione okazały się uważnymi obserwatorami przyrody i świetnymi znawcami leśnej tematyki. 

 Gratulujemy sukcesu naszym uczniom !!!

                          Wychowawcy: Beata Czeladka i Joanna Filistyńska