4 maja 2026r. w Centrum Wiedzy w Bolesławcu odbyło się podsumowanie Miejskiego Konkursu „Las bliżej nas 2026”, którego organizatorem było Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej.
W Konkursie wzięło udział 40 uczniów ze wszystkich klas II bolesławieckich szkół podstawowych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o drzewach, zwierzętach i innych organizmach żyjących w lesie, o zasadach zachowania, jakie tu obowiązują oraz o tym, dlaczego należy dbać o las.
Drużyna klasy II B w składzie: Julian Blatkiewicz, Leon Pajkiert zdobyła II miejsce.
Drużyna klasy II A w składzie: Estera Kozłowska i Dorian Łukasik otrzymała wyróżnienie.
Zespoły zwycięskie i wyróżnione okazały się uważnymi obserwatorami przyrody i świetnymi znawcami leśnej tematyki.
Gratulujemy sukcesu naszym uczniom !!!
Wychowawcy: Beata Czeladka i Joanna Filistyńska



