„Do widzenia, przyjaciele. Wspólnych spraw mieliśmy wiele…”

Uroczystość Pożegnania Absolwentów odbyła się w naszej szkole 23 czerwca 2021 r.

Zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klas VIII zajęli miejsca w pięknie udekorowanej na tę okazję sali gimnastycznej.

Po wprowadzeniu sztandaru i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor Irena Sikora-Kołodyńska, która pogratulowała uczniom ukończenia szkoły podstawowej oraz życzyła im odnalezienia właściwej drogi życia, wytrwałości w dążeniu do celu oraz rozwijania pasji. Słowa uznania skierował także do nauczycieli i pracowników szkoły, dziękując za wysiłek i zaangażowanie włożone w rozwój młodzieży. Natomiast rodzicom podziękowała za trud wychowania.

Następnie przemawiała Pani Naczelnik Wydziału Społecznego Beata Sulska, która życzyła absolwentom, by szukali nie łatwych, lecz uczciwych i wymagających rozwiązań oraz by mieli odwagę podążać swoją własną drogą, nie sugerując się wyborami innych.

Po przemówieniach zostały wręczone nagrody za osiągnięcia naukowe i sportowe, a rodzice otrzymali listy gratulacyjne za wzorowe wychowanie wyróżnionych uczniów oraz podziękowania za pracę na rzecz szkoły.

            Na zakończenie części oficjalnej głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców pani Mariola Janeczko, dziękując Dyrekcji i Radzie Pedagogicznej za życzliwość oraz cierpliwość w procesie wychowania młodzieży, a także pani Agnieszka Korczak, opiekunka Samorządu Uczniowskiego, która wraz z panią Joanną Kupisz nagrodziły Wiktorię Zimerman oraz Wiktorię Jałowiecką za pracę na rzecz społeczności szkolnej. Nie zabrakło również pożegnania klas ósmych przez młodszych uczniów oraz wystąpienia Przewodniczącej Szkoły, która –  w imieniu absolwentów – podziękowała Dyrekcji, Wychowawcom i Nauczycielom za okazane wsparcie, otwartość i poświęcony czas.

           

Część artystyczną akademii poprowadziły: pani Katarzyna Szymczykowska – wychowawczyni klasy VIII b, pani Agnieszka Skirpan – wychowawczyni klasy VIII a oraz pani Aleksandra Sozańska-Kut. W czasie przedstawienia mogliśmy wraz z absolwentami uczestniczyć w ich ostatniej lekcji w szkole podstawowej – usiąść raz jeszcze w szkolnej ławce, napisać jeszcze jedną kartkówkę, ukradkiem zjeść kanapkę czy usłyszeć ostatni dzwonek na przerwę… Natomiast pięknie przygotowane oraz wykonane piosenki bawiły nas i wzruszały.

Uroczystość zwieńczyło rozdanie kwiatów składanych na ręce zaproszonych Gości, Dyrekcji oraz Nauczycieli.

 

            Dziękujemy za wspaniałe chwile, a Absolwentom życzymy wielu sukcesów i udanych wakacji!

tekst/info. A. Korczak

 

  

Nagrodzeni Absolwenci 2021

Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce – świadectwo z wyróżnieniem:

Klasa VIII a:

Dominika Momot,

Wiktoria Jałowiecka,

Julia Uznańska,

Wiktoria Zimerman,

Maksymilian Żukowski.

 Klasa VIII b:

Wiktoria Anioł.

 Nagrody za osiągnięcia sportowe:

 Klasa VIII a:

Wiktoria Jałowiecka,

Wiktoria Zimerman.

 Klasa VIII b:

Wiktoria Anioł,

Wanesa Miszczak,

Valeriia Shovkun,

Miriana Starzewska.

Nagrody za działalność na rzecz Samorządu Uczniowskiego:

 Klasa VIII a:

Wiktoria Zimerman,

Wiktoria Jałowiecka.

Listy gratulacyjne dla rodziców

Klasa VIII a:

Państwo Anna i Rafał Jałowieccy,

Państwo Joanna i Grzegorz Momot,

Pani Magdalena Uznańska,

Państwo Monika i Grzegorz Zimerman,

Pani Lidia Żukowska,

Pani Agata Żukowska.

Klasa VIII b:

Państwo Izabela i Krzysztof Anioł.

Podziękowania dla rodziców

Klasa VIII a:

Pani Janina Kojder,

Państwo Iwona i Krzysztof Kołodyńscy,

Państwo Justyna i Marcin Leszczyna,

Państwo Bożena i Marcin Młot,

Państwo Joanna i Grzegorz Momot,

Państwo Aurelia i Paweł Rozmus,

Państwo Joanna i Przemysław Serwejuk,

Pani Magdalena Uznańska,

Państwo Monika i Grzegorz Zimerman,

Pani Agnieszka Żuk,

Pani Lidia Żukowska,

Pani Agata Żukowska.

Klasa VIII b:

Państwo Izabela i Krzysztof Anioł,

Państwo Anna i Andrzej Harpula,

Państwo Magdalena i Paweł Jabłońscy,

Państwo Urszula i Czesław Matyjewicz,

Państwo Ewa i Bogdan Miżdal,

Pani Angelika Poriadina,

Państwo Anna i Mateusz Starzewscy,

Pani Marta Suder.

tekst/info. A. Korczak