Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

1 września wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022.

W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas Ii IV, rodzice i wychowawcy. Z uwagi na obostrzenia epidemiczne klasy II i III oraz V–VIII ze swoimi wychowawcami spotkały się w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Zgromadzonych powitała Pani Dyrektor Irena Sikora-Kołodyńska, która oficjalnie otworzyła nowy rok szkolny, przypomniała ogólne zasady sanitarno-epidemiologiczne obowiązujące w naszej szkole, a także życzyła wszystkim wytrwałości, satysfakcji płynącej z nauki, sukcesów i samych dobrych chwil.

Następnie mogliśmy wysłuchać części artystycznej uroczystości. W montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez Samorząd Uczniowski wspominaliśmy 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz pełną poświęcenia walkę naszych rodakówza ojczyznę, żegnaliśmy wakacje, witaliśmy szkołę i oczywiście jej pierwszoklasistów– z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa Pani Dyrektor wraz z wychowawczyniami, panią Beatą Czeladką oraz panią Joanną Filistyńską, pasowały dzieci z klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu. Nowi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, gratulacje od starszych kolegów oraz głośne brawa. Po uroczystości wszyscy rozeszli się do swoich sal.

Cieszymy się, że wraz ze społecznością naszej szkoły mogliśmy powitać kolejny nowy rok szkolny i z tej okazji chcielibyśmy życzyć wszystkim uczniom energii oraz zapału w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich zainteresowań, rodzicom – by byli dumni ze swych pociech, a nauczycielom – pracy z pasją i wielu sukcesów.

 

  Samorząd Uczniowski SP 2