IX Powiatowy Konkurs Fizyczny

Szkoła Podstawowa nr 2 wspólnie z Powiatowym Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu jest organizatorem Powiatowego Konkursu Fizycznego dla uczniów szkół podstawowych (wcześniej dla uczniów gimnazjum). W tym roku – 25 kwietnia – w naszej szkole odbył się IX Finał tego konkursu. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i jest wpisany na kuratoryjną listę konkursów dających dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Autorem zadań konkursowych jest doradca metodyczny fizyki Zdzisław Zarzycki. W zmaganiach uczestniczyło 137 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu bolesławieckiego. Do finału zakwalifikowało się 18 uczniów reprezentujących 12 placówek. Finaliści zmagali się z zadaniami problemowo – rachunkowymi, przeprowadzili eksperyment fizyczny oraz rozwiązywali interaktywny test komputerowy. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 8c Marcin Domalewski. Uczestnicy, a zwłaszcza laureaci konkursu, otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Hurtownię „AmperB” z Bolesławca.

tekst Z. Zarzycki