Wycieczka klasy 2b i 3a do Zielonej Góry

7 października 2022r. pojechaliśmy na wycieczkę do Zielonej Góry .

Rozpoczęliśmy od wizyty w Parku Trampolin „Zajawka”.  Najpierw dzieci obejrzały filmik instruktażowy dotyczący zasad bezpiecznej zabawy, potem odbyła się krótka gimnastyka. Aż wreszcie zabawy w  strefie wolnego skakania.
Były tam również:  konsola do gier na trampolinie, dół z gąbkami, wymiatacz, koszykówka na trampolinie, tor przeszkód i inne. Dzieciaki miały tam super zabawę.

Mieliśmy także posiłek w MC Donald’s.

Następnie spacerkiem doszliśmy do Palmiarni, w której jest ponad 200 gatunków roślin z różnych stref klimatycznych, akwaria z rybami, żółwiami. Wjazd  i zjazd windą na najwyższy poziom Palmiarni to dodatkowa atrakcja.

Podczas dalszego spaceru przez centrum Zielonej Góry podziwialiśmy rzeźby Bachusików. Dzieci zakupiły pamiątki w jednym ze sklepików.

Obchodziliśmy  także urodziny Damianka.

Na zakończenie obejrzeliśmy  seans filmowy w „Planetarium Wenus”, którego celem było  rozwijanie zainteresowań związanych  z kosmosem. Przed seansem odwiedziliśmy Laboratorium optyczne.

Mieliśmy bardzo wiele atrakcji i przepiękną pogodę.

Dziękujemy serdecznie pani Ani Kot za wspólny wyjazd i pomoc w opiece nad naszymi uczniami.

Wychowawczynie  klas: B.Czeladka, E.Stefan