Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości.

Aby przybliżyć naszym uczniom ideę bycia życzliwym, podjęliśmy szereg działań. Jednym z nich było częstowanie dobrym słowem, czyli rozdawanie karteczek z pozytywnymi, motywującymi hasłami. Ponadto podczas przerw uczniowie tworzyli poradnik „Jak być życzliwym?”. Pomysły zapisywali na kartkach i przyklejali na wspólnym plakacie, który następnie został wyeksponowany na korytarzu szkolnym. Dodatkowo szkoła została ozdobiona pełnymi życzliwości plakatami, a o samej akcji można było przeczytać na słonecznej od życzliwości gazetce Samorządu Uczniowskiego.

Mamy nadzieję, że ten dzień zainspirował nas do pozytywniejszego spojrzenia na codzienność. Bo po co narzekać, dąsać się czy być niemiłym. Zawsze warto przeprosić, zrozumieć, pomóc, bo tylko pozytywne nastawienie do siebie i świata, otwarcie się na drugiego człowieka czy po prostu – bycie życzliwym mogą sprawić, że świat stanie się lepszym miejscem.

Dzięki zaangażowaniu uczniów po raz kolejny pokazaliśmy, że życzliwość jest potrzebna i ważna w naszej szkole.

                                                                                              Samorząd Uczniowski