Zaproszenie Prezydenta Miasta Bolesławiec

Prezydent Miasta Bolesławiec informuje, iż od 1 września 2023 roku nasze miasto poszerzy swoją ofertę edukacji przedszkolnej o grupy przedszkolne w nowym budynku Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3 przy ulicy Narcyzów 22 dla 150 dzieci.

Rodziców zainteresowanych przystąpieniem do rekrutacji zapraszamy serdecznie w dniu 3 marca 2023 roku od godziny 12.00 do godz. 17.00 do nowej siedziby Miejskiego  Przedszkola Publicznego nr 3 przy
ul. Narcyzów 22 w Bolesławcu celem zapoznania się z przygotowaną ofertą.

W tym dniu pracownicy Urzędu Miasta Bolesławiec oprowadzą Państwa po placówce, jak również udzielą wszelkich informacji.

W nowym budynku zaplanowano sześć grup przedszkolnych      z pełnym węzłem sanitarnym każdy, wydawalnię posiłków, małą salę gimnastyczną, szatnię dla dzieci, gabinet sensoryczny, zaplecze administracyjne i techniczne.

Budynek zaprojektowano jako energooszczędny oraz dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Obiekt wyposażono m.in.: w pompy ciepła, niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, instalację fotowoltaiczną, trzyszybowe okna, zbiornik na wody opadowe.                 W ramach zadania wykonane zostały miejsca postojowe, chodniki, plac gospodarczy i ogrodzenie.

Na terenie posesji znajduje się plac zabaw z bezpiecznymi nawierzchniami oraz strefa wypoczynkowa z naturalnym zacieniem z istniejącego drzewostanu.

Teren jest oświetlony i monitorowany. Dotychczasowy koszt inwestycji wynosi ponad 6 mln zł. Środki pochodzą z budżetu miasta Bolesławca.

W przedszkolu zatrudniona będzie wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna z wieloma specjalizacjami: pedagog specjalny, psycholog, logopeda, terapeuta pedagogiczny, rewalidant.

Proponujemy zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec:

https://miasto.xn--bolesawiec-e0b.pl/miasto/index.php/aktualnosci/4642-3-marca-pi%C4%85tek-zainteresowani-rodzice-mog%C4%85-obejrze%C4%87-nowe-przedszkole-przy-ulicy-narcyz%C3%B3w-22