Tam, gdzie nauka jest zabawą.

13 kwietnia klasy 5a, 5b, 6b i po dwie przedstawicielki klas 7a i 7b pojechały na wycieczkę do Liberca. Główną atrakcją była IQLandia- niezwykłe miejsce techniki i nauki.
Uczniowie mieli okazję doświadczyć tam wielu doznań sensorycznych. Wszystkie zmysły zostały uruchomione i przetestowane.
Niektórzy odważyli się na wejście do wąskiej jaskini, inni do pomieszczenia pozbawionego światła, najodważniejsi zasiedli w fotelu astronauty i doświadczyli „walki” z grawitacją i przeciążeniem.
Podczas eksperymentów, zabaw, czynności manualnych, trzeba było wykazać się logiką, cierpliwością, dokładnością a nawet refleksem.
Na końcu wizyty w centrum nauki wszyscy mieli okazję zobaczyć niesamowity seans w planetarium oraz poznać historię pierwszych lotów w kosmos.
Wycieczka zapewniła wszystkim wiele emocji, radości, zabawy, przez co nauka stała się  ciekawsza i bardziej zrozumiała.
Panie Agnieszka Skirpan, Justyna Rapa, Magda Fedorowicz i Justyna Paszek pojechały z grupą jako opiekunki.
Dzielnie starały się dorównać kroku swoim uczniom we wszystkich wyzwaniach naukowych 🙂