Noc bibliotek

Za nami kolejna edycja ogólnopolskiej akcji ,,Noc bibliotek”.
W tym roku, zgodnie z hasłem ,,To się musi powieść”, wszystko pięknie się udało – dzięki wspaniałym krasnoludkom oraz ich opiekunom. Na wspólne harce w Krainie Krasnali zostali zaproszeni uczniowie klas trzecich. W tajemniczej krainie, drużyny krasnali szukały ukrytego skarbu, do którego zaprowadziły ich otrzymane mapy
ze wskazówkami. W zakamarkach szkoły czekały na wędrowców różne zadania
do wykonania: puzzle, ortograficzny domek Baby Jagi, baśniowe rekwizyty, bajkowe wykreślanki.
Pani Aleksandra Sozańska-Kut poprzez muzykę i śpiew przeniosła dzieci do świata wierszy
Brzechwy i Tuwima. Krasnale wykazały się również umiejętnościami sportowymi. Uczestniczyły w zabawach z obręczami, piłką i woreczkami. Podczas smacznej kolacji poznały utwór Marii Konopnickiej pt.,,Przygody Pimpusia Sadełko”.  Realizacja powyższych działań przyniosła uczniom wiele radości.
Na zakończenie odbyła się projekcja filmu: ,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica.”  Krasnale otrzymały pamiątkowe zakładki oraz słodkie upominki.
Organizatorami tegorocznej akcji były panie: E. Grzyb, M. Grzyb, A. Kozłowska, A. Kot, M. Fedorowicz.
Zobaczcie w naszej galerii, jak fantastycznie bawiliśmy się na Nocy Bibliotek 2022.

info/E. Grzyb