Amnesty International – Maraton Pisania Listów

2 grudnia nasza szkoła już po raz dziewiąty wzięła udział w międzynarodowej akcji Amnesty International – Maraton Pisania Listów mającej na celu pomoc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Maraton odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.
Tegoroczną 21. odsłonę swojej akcji Amnesty International zaplanowała między 28 XI a 11 XII 2022 r. W tym czasie w różnych miejscach na świecie będą pisane listy w obronie konkretnych osób, których prawa człowieka zostały złamane. W Szkole Podstawowej nr 2 pisanie rozpoczęliśmy 2 grudnia o godzinie 19:00, a zakończyliśmy następnego dnia o 7 rano. Nasz wynik to 469 listów.

W tym roku motywem przewodnim Maratonu jest prawo do pokojowych zgromadzeń. A my pisaliśmy w sprawie: Nassera Zefzafi, Aleksandry Skoczylenko, Shahnewaza Chowdhury, Luisa Manuel Otero Alcántara, Zineb Redouane, Dorgelesse Nguessan.

Maraton Pisania Listów to jedno z największych wydarzeń w Polsce i na świecie angażujące tak wielu ludzi w obronę praw człowieka i cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy przyłączyć się do tej akcji.

info A.Korczak