Z narodzeniem Jezusa było tak…

21 grudnia 2022r. szkolni kolędnicy wprowadzili nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia przedstawiając historię narodzin Jezusa. Jasełka rozpoczęły się refleksją nad życiem we współczesnym świecie. Piękny taniec połączony z recytacją narratora pokazał nam realia naszego codziennego życia: zabieganie, pogubienie, zamkniecie, możliwość przyjęcia „małej miłości”, która otwiera nas na drugiego człowieka.
Wśród pięknych kolęd i wyjątkowej scenerii przenieśliśmy się do groty betlejemskiej, gdzie narodziło się dzieciątko Jezus, przy którym czuwali Maryja i Józef. Nie zabrakło aniołów, pasterzy i mędrców ze wschodu.
W kolejnych scenach gościliśmy w pałacu Heroda, który pałał żądzą władzy i nienawiścią do nowonarodzonego Króla. Nasi uczniowie wcielili się również w role: śmierci, diabła, marszałka, żyda, dworzanina i rycerzy. Kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru obrazowały wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Uroczystość szkolna zakończyła się wystąpieniem Pani dyrektor Ireny Sikory-Kołodyńskiej, która złożyła życzenia bożonarodzeniowe uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły.
Dziękujemy wszystkim aktorom, chórowi, pracownikom, którzy przyczynili się do powstania szkolnych jasełek, Paniom Justynie Rapie, Ewie Chrobot, Annie Kozłowskiej, Jolancie Wójcik, Annie Kot, Iwonie Wilczyńskiej.

info A.Kozłowska