Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

31 marca 2023 r. w naszej szkole odbyły się Eliminacje Miejskie do XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczniów bolesławieckich Szkół Podstawowych przywitała Pani Irena Sikora – Kołodyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Pan Stanisław Żółtański – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bolesławcu.

W wyniku eliminacji do etapu powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

I grupa wiekowa:

1 miejsce – Hanna Krajewska – Szkoła Podstawowa nr 5

2 miejsce – Anita Szylkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 5

3 miejsce – Nikita Matsenko – Szkoła Podstawowa nr 5

II grupa wiekowa:

1 miejsce – Kalina Jankowska – Szkoła Podstawowa nr 4

2 miejsce – Kacper Radliński – Szkoła Podstawowa nr 2

3 miejsce – Nadia Jaworska – Szkoła Podstawowa nr 1

Test sprawdzający wiedzę zawodników z zakresu ochrony przeciwpożarowej był trudny, ale Pan Prezes szczegółowo omówił wszystkie kwestie związane z pytaniami. Każdy z uczestników eliminacji otrzymał nagrodę rzeczową. Wszystkim zawodnikom gratulujemy a zwycięzcom życzymy powodzenia 21 kwietnia 2023 r. podczas eliminacji powiatowych OTWP.

info Urszula Ilczyna