Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada klasa 3b urządziła w klasie Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania czyli Dzień Kulinarny Mocniaków.
Dzieci bardzo lubią i znają postacie Mocniaków:).
Klasy 3b i 1b zostały zgłoszone do programu edukacyjnego „Szkolne przygody Gangu Mocniaków”. Do programu dołączył Partner Społeczny- Fundacja Biedronki.
Przed rozpoczęciem działań kulinarnych odbyła się lekcja wprowadzająca, obejrzeliśmy ciekawą animację . Dzieci lepiej poznały zasady zbilansowanego żywienia według pięciu zasad zdrowego talerza: białka, tłuszcze, owoce i warzywa, produkty zbożowe, woda.
Każdy bardzo starannie przygotował posiłek według swojego pomysłu. Wcześniej oczywiście uczniowie wykonali plakat konkursowy. Pięć grup produktów żywieniowych umieścili na sercach. I z sercem trzecioklasiści podeszli do obchodów Dnia Kulinarnego Mocniaków.
Dzień był bardzo ciekawy.


Wychowawca: Beata Czeladka