TOSTOMANIA W KARNAWALE

DALIŚMY CZADU!!!

Piątek 20 stycznia w naszej szkole był wyjątkowy!

Laboratorium Kulinarne przypomniało dobre czasy sklepiku szkolnego. Starsze roczniki pamiętają pana Stasia i jego przepyszne tosty, za którymi ustawiały się kolejki na przerwach.

Dlatego nasi kucharze z klasy 6b podjęli wyzwanie i zorganizowali Dzień Tosta! Własnoręcznie przygotowali i upiekli tosty, następnie na przerwach po 3 i 4 lekcji sprzedawali je wszystkim smakoszom, wśród których oprócz uczniów byli także nauczyciele naszej szkoły.

A wszystko to nie tylko za sprawą atrakcyjnej ceny (cena tosta 5zł, a za wszystkie kulturalne słowa podczas zamawiania spadała do 4 zł!), ale przede wszystkim dzięki wspaniałym umiejętnościom kulinarnym, nabytym podczas zajęć w naszym Laboratorium!

Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Już podczas pierwszej tostowej przerwy pracownia wyprzedała prawie wszystkie przygotowane tościki. Na szczęście pani Kasia pospieszyła po zaopatrzenie i mogliśmy przygotować następna porcję.

Po całej szkole rozchodził się zapach tostów, który wabił kolejnych uczniów. Pracownia przygotowała dwa warianty przysmaku: z serem i pieczarkami oraz z serem i szynką. Zdecydowanym faworytem okazał się tost z szynką, choć amatorów pieczarek również nie brakuje w naszej szkole.

W ciągu dwóch przerw Laboratorium sprzedało 90! tostów, co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. I z żalem musieliśmy zakończyć akcję przed czasem.

Ale to nie jest nasze ostatnie słowo. Mimo, iż nie obyło się bez smutnych min i łez, planujemy powtórzyć akcję i organizować TOSTOMANIĘ przynajmniej raz w miesiącu.
Mamy tylko jedną prośbę do starszych klas: „Więcej cierpliwości i zrozumienia dla młodszych kolegów i koleżanek”

Dziękujemy serdecznie pani Justynie, która pomogła nam okiełznać wygłodniały tłum oraz nauczycielom pełniącym dyżur na drugim piętrze- za dbanie o bezpieczeństwo kolejkowiczów.

info K.Szymczykowska – opiekunka pracowni kulinarnej